piątek, 3 czerwca 2011

Wybielamy pranie !Zawsze białe !


Soda oczyszczona, boraks oraz sok z cytryny to naturalne wybielacze.
Wystarczy dodać pół szklanki dowolnego z wymienionych środków do każdego prania, aby ubrania nie traciły nieskazitelnej bieli. Można także zastosować miksturę z octu i boraksu, które mieszamy w proporcjach 50/50, po 1/2 szklanki. Boraks wybieli, a ocet zmiękczy nasze pranie. 

Przywracamy biel naszych ubrań!


Lekko szare ubrania namoczcie przed praniem w roztworze połowy szklanki sody oczyszczonej na 5 litrów wody, a następnie pierzcie jak zwykle. 
W przypadku ubrań mocno zszarzałych, możecie zastosować także następujący sposób

Do garnka nalewamy wodę, dodajemy 2-3 pokrojone w plastry cytryny i doprowadzamy do wrzenia, przelewamy miksturę do miski i w jeszcze gorącej wodzie namaczamy pranie, pozostawiając je do wystygnięcia wody. 
UWAGA ! - nie należy stosować tej metody w przypadku tkanin delikatnych, nieodpornych na działanie wysokiej temperatury! 

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobre rady i czasami te sposoby są skuteczne ale niestety nie wszędzie się sprawdzają i nie zawsze w takim stopniu jakby się oczekiwało. Ja polecam od czasu do czasu oddać rzeczy do pralni. Już mi moja ulubiona pralnia chemiczna Wrocław uratowała bluzkę, którą bezskutecznie próbowałam doprowadzić do stanu nowości. Teraz po prostu o nią dbam ale możliwe, że wkrótce znowu pójdzie do pralni.

    OdpowiedzUsuń
  3. Macie podpowiedz co zrobić zeby Wasze pranie zawsze zachowało nienaganna biel http://www.vanish.pl/aktualnosci-i-artyku%C5%82y/jak-utrzymac-biel-tkanin-latem/

    OdpowiedzUsuń