czwartek, 28 kwietnia 2011

Zastosowanie sody oczyszczonej cz.1Z takich czy innych powodow każdy z nas posiada na ogół w domu torebkę sody oczyszczonej. Na opakowaniu widnieje często napis „Zastosowanie : wszechstronne“ – co z zasady wydaje nam sie podejrzane.
Postanowiliśmy zgłebić tajniki wszechstronnego zastosowania tej substancji, i trzeba przyznać, że zastosowań sody jest naprawdę bardzo wiele – szczególnie przydaje się w domowych porządkach. Warto dodać, że czyszczenie sodą to rozwiązanie ekologiczne - nie szkodzi środowisku, a przede wszystkim naszemu zdrowiu. 

Dziś przedstawiamy wam najbardziej znane zastosowanie sody w kuchennych porządkach. 

Sodą lub jej roztworem możesz:

odetkać zlew ( do odpływu wsyp szklankę sody i zalej szklanką ciepłego octu)
pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki - wyczyść boki lodówki sodą, dokladnie je póżniej spłukując. Aby neutralny zapach utrzymał się dłużej postaw w lodówce miseczkę z sodą.

odświeżyć myjki i ściereczki - przesiąkniete nieprzyjemnym zapachem ściereczki, zamocz na kilka godzin w roztworze sody ( 2 łyżeczki na ½ litra wody) I kilku kropel płynu do zmywania. Po wyschnięciu będą jak nowe.

wyczyścić stal nierdzewną i chromowane wykończenia - do tego celu użyj mokrej gąbki posypanej sodą. Czyszczone powierzchnie zmyj wodą.

usunąć przypalony tłuszcz z kuchenki - użyj mokrej gąbki posypanej sodą 

wyczyścić przypalone garnki i patelnie - w przypalonym naczyniu zagotuj roztwór wody z sodą ( 5 łyżeczk na 1l). Gotuj przez 3 minuty a następnie odstaw na kilka godzin. 

odświeżyć zmywarkę - aby pozbyć się nieprzyjmenego zapachu w zmywarce, wsyp pół opakowania sody na dno i włącz program płukanie.

umyć kuchenkę mikrofalową - wstaw do kuchenki miskę wody z sodą ( 2 łyżki na 330 ml) i podgrzewaj 2-3 minuty. Wyjmij naczynie I wytrzyj wnętrze do sucha.

usunąć z rąk zapach czosnku i ryby - umyj ręce w roztworze z sody


Źródło: www.ecowawa.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz