czwartek, 16 czerwca 2011

Ekologiczne środki czystości :)Dom pachnący świeżością to marzenie prawie każdej kobiety. Zatem troimy się i dwoimy, aby nasze domy przyciągały czystością, porządkiem i powiewem świeżości.


Niewątpliwe wiele miejsca na półkach sklepowych zajmują środki czystości, odświeżacze powietrza i inne produkty, które mają  wprowadzić do  naszego  domu  czystość i świeżość. Ale czy ktokolwiek zastanawia się nad tym, iż  kupując  te wszystkie niewinnie wyglądające butelki przynosi do domu toksyczne chemikalia?

Konwencjonalne środki czystości zawierające często pochodne ropy naftowej, sztuczne zapachy i inne toksyczne chemikalia, wzbudzają w dzisiejszym świecie wiele kontrowersji. Działanie tych środków jest agresywne i podświadomie każdy o tym wie, zakładając rękawiczki do sprzątania czy zmywania.  Ale przecież rękawiczki nie rozwiązują problemu, gdyż wiele z tych substancji zostaje na „umytych” nimi powierzchniach pomimo użycia wody.

 Wielu z nas lubi stąpać bosymi stopami po czystej podłodze, ale czy ktokolwiek zastanawiał się nad tym że ta umyta podłoga może zawierać toksyczne substancje, które wnikają przez nasze stopy do organizmu? Albo weźmy pod uwagę mycie okien i luster środkami  zawierającymi amoniak,  często można zaobserwować jak dzieci dotykają rączkami luster czy okien a potem paluszki wkładają do buzi. Takich przykładów jest wiele a przecież każdy z nas chce być zdrowy i żyć w czystym środowisku…  


Ekologiczne środki czystości są dostępne w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Każdy może znaleźć coś dla siebie: bez surowców petrochemicznych, syntetycznych środków zapachowych, syntetycznych konserwantów, fosforanów, wybielaczy optycznych, zwierzęcych tłuszczy itp.

Jest to nie tylko alternatywa dla osób dbających o zdrowie, lecz także dla alergików, zmuszonych do rezygnacji z używania konwencjonalnych środków czystości.

Nowością na rynku polskim są, znane na świecie, ekologiczne środki czystości „ATTITUDE”. To ekologiczna alternatywa dla popularnych, konwencjonalnych środków czystości. Misją firmy jest dostarczanie konsumentom  wysokiej jakości produktów ze szczególną troską o nasze zdrowie i środowisko.   

Mottem firmy jest „Żyj i konsumuj odpowiedzialnie. Od Twoich dzisiejszych wyborów zależy nasza przyszłość”.


Środki czystości ATTITUDE posiadają najbardziej restrykcyjny certyfikat ekologiczny w Ameryce Północnej tj. EcoLogo. Jako pierwsze na świecie ekologiczne środki czystości spełniają  rygorystyczne  kryteria neutralności CO2.
Najważniejsze cechy środków czystości ATTITUDE:
·      Wysoka skuteczność
·      Certyfikat EcoLogo
·      Neutralne CO2
·      Przyjazne dla środowiska
·      Odpowiednie dla Vegan
·      Biodegradowalne, naturalne, nietoksyczne
·      Wolne od parabenów, SLS i SLES
·      Nie zawierają sztucznych zapachów i barwników
·      Bez pochodnych ropy naftowej
·      Hypoalergiczne
·      Nie zawierają enzymów
·      Niepowtarzalny design opakowań

Produkty „ATTITUDE” zdobyły już także uznanie w naszym kraju i jako pierwsze środki czystości w Polsce otrzymały znak jakości Fundacji Viva jako przyjazne dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Do kupienia w sklepie www.natural4you.pl
2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ooo, to naprawdę świetny pomysł! Sporo ciekawych propozycji w kwestii ekologicznych środków czystości znalazłam na stronie https://polimer24.pl/produkty-ekologiczne - myślę, że warto zajrzeć!

    OdpowiedzUsuń